O České mincovně | Tradice pamětních mincí a medailí

Česká mincovna je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Již dvacet let razíme v Jablonci nad Nisou oběžné mince pro český stát. Přesně ty, které máte ve svých peněženkách a se kterými se denně setkáváte. Významnou částí naší produkce tvoří také pamětní mince a medaile z drahých kovů pro sběratele a investory.

Česká mincovna byla založena v roce 1993 jednoduše proto, že tehdejší nově vzniklá samostatná Česká republika o mincovnu přišla. Do roku 1993 vznikaly mince pro společný stát Čechů a Slováků v mincovně v Kremnici. Ještě před rozpadem federace tak vyhlásila Česká národní banka výběrové řízení, ze kterého vzešla vítězně právě Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.

Za dvacet let působení jsme se proměnili z čistě výrobní společnosti, která chrlí oběžné mince, na předního českého obchodníka s drahými kovy. Naše nabídka je široká. Začíná u českých pamětních mincí a medailí, pokračuje přes světové investiční mince typu Wiener Philharmonik a investiční slitky ze švýcarských rafinérií a končí u dárkových předmětů, zlatých a stříbrných medailí k životním událostem, jakou je třeba svatba nebo narození dítěte.

Jako mincovna Vám můžeme nabídnout především prvotřídní kvalitu zboží. Jsme výrobce a máme tedy naprostou kontrolu nad vlastní výrobou. Všechny mince a medaile, které opouští naši výrobu, prochází přísnou výstupní kontrolou kvality.

Do dnešního dne jsme vyhráli všechny tendry na ražbu českých mincí vypsané Českou národní bankou. To nás zavazuje k udržování vysokých standardů služeb nejen pro naše velké zákazníky, ale pro každého z vás. Kromě e-shopu si naše zboží zakoupíte v síti kamenných prodejen v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou.